Pokazywanie postów oznaczonych etykietą distress watercolor pencil. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą distress watercolor pencil. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 26 kwietnia 2026

Szalony Kapelusznik...

Wpis do mojego junk journala, który powstaje w ramach zabawy "Z wizytą u Alicji w Krainie Czarów" na facebookowej grupie ArtJournalToMnieInteresuje.
Ciekawie wyglądają wpisy na kraftowym papierze :)






Pozdrawiam serdecznie!

poniedziałek, 20 kwietnia 2026

Tag z czterolistną koniczynką...

Moja dzisiejsza inspiracja dla sklepu ZieloneKoty.pl powstała głównie z tęsknoty za stemplami, które ostatnio zeszły jakoś na dalszy plan. A był taki czas, że nie wyobrażałam sobie żadnej pracy bez nich!
Macie podobnie ze swoimi ulubionymi przydasiami? Zdarza Wam się, że coś idzie w odstawkę, ale uczucie mimo wszystko trwa nadal? Dajcie znać! 

W tej pracy polecam szczególnie przyjrzeć się preparatowi maskującemu. Ma dość rzadką konsystencję i dzięki niemu można zabezpieczyć powierzchnię papieru przed innymi mediami. W mojej pracy odbiłam wzór stempla, fluidem pokryłam wnętrza okręgów, a następnie całość powierzchni popryskałam mgiełkami. W kolejnym kroku zdjęłam preparat (wystarczy zrolować go palcem) i miałam z powrotem czystą, białą powierzchnię, którą bez problemu pokolorowałam jasną, żółtą kredką akwarelową. Moim zdaniem daje on naprawdę bardzo fajne możliwości!




Na tym zdjęciu tylko kilka produktów, które wykorzystałam, kompletną listę znajdziecie tutaj (<-- klik). Zapraszam!


Pozdrawiam serdecznie!

niedziela, 15 marca 2026

Wiosenny kwiat...

Wpis na marcowe wyzwanie w grupie ArtJournalToMnieInteresuje - miał być wiosenny kwiat i pochyłe pismo. Dużą przyjemność sprawiło mi robienie tła i praca nad tą brązową plamą. Bardzo lubię media, które reagują z wodą, bo można ciekawie je łączyć i mieszać. Tutaj wykorzystałam mgiełkę, tusz wodny i kredki akwarelowe. No i oczywiście wodę.





Pozdrawiam serdecznie!

sobota, 14 lutego 2026

Król kier...

Moja dzisiejsza inspiracja w ramach współpracy z ZieloneKoty.pl to karty do gry z dość nieoczywistym motywem. Na razie to król kier i król pik, ale kto wie - może powstanie cała talia? Te karty zrobiłam jako dodatek do mojego junk journala, którego motywem przewodnim jest Alicja w krainie czarów. Mają rozmiar nieco mniejszy niż ATC i przyznam, że to naprawdę niemałe wyzwanie, żeby zmieścić się na takiej powierzchni!

Główny motyw, czyli zając, to stempel pokolorowany przeze mnie kredkami akwarelowymi i wycięty nożyczkami. Polecam Wam do takich wycinanek nożyczki sprężynowe - dla mnie bardzo wygodne w trzymaniu, a dzięki ostrym czubkom, łatwo można wyciąć takie drobne elementy, jak np. wąsy. Poza kolorowaniem, miałam okazję do tego, aby stworzyć sobie własne tło. Do zrobienia tych kart wykorzystałam papier do mixed mediów, który bardzo ładnie przyjmuje mgiełki i inne preparaty na bazie wody. Powierzchnię spryskałam dwoma mgiełkami, starając się, aby zostały wyraźne kleksy. Po wysuszeniu, odbiłam stemple - wzór kratki i nuty. Brzegi postarzyłam brązowym tuszem. Spodnia część bazy też jest odpowiednio postarzona - w tym przypadku wykorzystałam kolor old paper, który rzeczywiście sprawia wrażenie starego, lekko pożółkłego papieru, jakby wyciągniętego z jakiegoś strychu. Tym samym tuszem, pocieniowałam zająca i koronę i dzięki temu wszystko spójnie ze sobą wygląda. Motyw karciany - kier i pik to w tym przypadku elementy wycięte wykrojnikiem, ale z powodzeniem można do tego wykorzystać również odpowiednią maskę.




Ciekawa jestem jak Wam się podobają te karty i jakie byście znaleźli dla nich zastosowanie.

Zapraszam na blog sklepu ZieloneKoty.pl po listę produktów, które wykorzystałam do stworzenia tej pracy. 


niedziela, 9 listopada 2025

Akwarele w art journalu...

Akwarele w art journalu - polecam! Dzięki nim można wyczarować nie tylko ciekawe tło, ale również np. kolorować dodatki, czyli chociażby wycięte wykrojnikiem elementy, jak u mnie ten kwiat.
Inspirację do sięgnięcia po akwarele znalazłam w poradnikuAnai "23 pomysły na wpisy w art journalu", który możecie kupić w sklepie ZieloneKoty.pl 💚

Szczerze polecam, nie tylko tym, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z art journalem, ale również tym, którzy są ciekawi nowych technik, którzy wciąż szukają swojego stylu, którzy odczuwają blokadę weny lub twórczą niemoc, a w końcu tym, którzy ciągle chcą się rozwijać.






Pozdrawiam serdecznie!

czwartek, 10 kwietnia 2025

ATC...

Już dawno nie było u mnie kart ATC, ale ponieważ zbliża się zlot scrapowy w Łodzi, to postanowiłam zrobić kilka na wymianę z innymi scraperkami.

Wykorzystałam moje ulubione produkty Tima Holtza - stemple i kredki akwarelowe.









czwartek, 13 marca 2025

Typografia...

Wszystkich wielbicieli artjournalingu zapraszam serdecznie na wyzwanie w temacie TYPOGRAFIA zaproponowanym przez ArtPiaskownicę

W ramach inspiracji dzielę się z Wami moim wpisem i pomysłem na podejście do tego tematu.


Motywujące hasło, różne czcionki, ciekawe tło, a przy tym wszystkim twórczo spędzony czas. Prawda, że proste?

Do stworzenia tego wpisu wykorzystałam przede wszystkim stemple i kredki akwarelowe. Uwielbiam takie zabawy.







niedziela, 2 marca 2025

Obrazek w ramce...

Chyba znowu mam zaległości w pokazywaniu prac... 

Jeszcze w lutym, w ramach inspiracji dla sklepu Zielonekoty.pl powstał taki oto obrazek. Może być prezentem urodzinowym (z racji wykorzystanych w kompozycji cyferek), a równie dobrze może być dekoracją bez specjalnego znaczenia.



Z ogromną przyjemnością wyciągnęłam moje kredki akwarelowe, którymi kolorowałam przede wszystkim wycięte wykrojnikami rośliny i biedronkę, ale też wykorzystałam je do tła. A przy robieniu tła główną rolę odegrały magiczne pigmenty - wystarczy odrobinę proszku z jednego słoiczka wymieszać z wodą, żeby uzyskać różne odcienie. Dodałam wzór odbijając rewers maski, którą wcześniej potuszowałam. Daje to bardzo ciekawy efekt, a przy okazji maska może być wykorzystana w nieco inny niż zwykle sposób. Jak to u mnie zazwyczaj, nieocenione okazały się stemple z odręcznym pismem.




Listę produktów znajdziecie tradycyjnie na blogu sklepu ZieloneKoty.pl (<-- click).

Pozdrawiam serdecznie!

poniedziałek, 24 lutego 2025

Odważ się być inny...

Ten wpis powstał całkiem szybko, jest prosty i niewymagający jakiś specjalnych zabiegów. Ale czasami warto zrobić nawet coś takiego. Dla mnie to sposób na relaks i odstresowanie się.



A tu możesz zobaczyć w skrócie twórczy proces --> klik.

piątek, 17 stycznia 2025

Make art...

Już dawno chodził za mną pomysł na zrobienie takiej dekoracji do mojego craft roomu, ale jak to często bywa - wszystko miałam poukładane w głowie, a brakowało kopa do tego, żeby usiąść i zrobić. No ale w końcu zebrałam się i oto jest! Na pewno widać wpływ mojego zauroczenia stylem Tima Holtza, ale tu dodatkowo dużą inspiracją była dla mnie pewna praca Luise Heinzl, od której zaczerpnęłam pomysł na akwarelową mozaikę w tle. Wykorzystałam w tej pracy przede wszystkim kredki akwarelowe, ale też mgiełki i tusze w odcieniach brązu, no i stemple!








Praca powstała w ramach inspiracji dla sklepu ZieloneKoty.pl i zapraszam Was na blog sklepu, gdzie możecie poczytać o szczegółach oraz zerknąć na listę produktów.


piątek, 6 września 2024

Don't forget to fly...

Brąz z różem to całkiem niezłe połączenie, jak uważacie?

Robienie tego taga było bardzo miłym powrotem do zabawy moimi przydasiami po urlopie. Na rozgrzewkę wyciągnęłam kredki akwarelowe i stemple i to one odgrywają tu główną rolę. Jest jeszcze różowa mgiełka disterss spritz i to ona dodaje niesamowitego blasku, który starałam się uchwycić na drugim zdjęciu.



Małe formy potrafią wyzwolić mnóstwo kreatywności!

wtorek, 13 sierpnia 2024

Kredki akwarelowe...

Do zrobienia tła w tym tagu wykorzystałam nowe stemple od Tima Holtza - sign painter CMS484. A żeby nie było tak standardowo, to tym razem nie robiłam odbitek tuszami, a kredkami akwarelowymi. Bardzo podoba mi się ten efekt.




Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie odwiedziny!


sobota, 10 sierpnia 2024

Art journal...

Czy liczba 58 ma jakieś znaczenie? Tutaj absolutnie nie, ale była pretekstem do tego, żeby wykorzystać nowe stemple i wykrojniki, które sobie do nich kupiłam. I choć takie niepozorne, to jestem szalenie z nich zadowolona, bo pięknie wyglądają te cyfry wycięte.

A do zrobienia tła wykorzystałam:
🔹 kredki akwarelowe
🔹 stemple
🔹 mgiełkę
🔹 puder do embossingu
🔹 fluid maskujący
🔹 czarny tusz wodoodporny




Pozdrawiam serdecznie!