niedziela, 26 kwietnia 2026
Szalony Kapelusznik...
poniedziałek, 20 kwietnia 2026
Tag z czterolistną koniczynką...
niedziela, 15 marca 2026
Wiosenny kwiat...
sobota, 14 lutego 2026
Król kier...
Moja dzisiejsza inspiracja w ramach współpracy z ZieloneKoty.pl to karty do gry z dość nieoczywistym motywem. Na razie to król kier i król pik, ale kto wie - może powstanie cała talia? Te karty zrobiłam jako dodatek do mojego junk journala, którego motywem przewodnim jest Alicja w krainie czarów. Mają rozmiar nieco mniejszy niż ATC i przyznam, że to naprawdę niemałe wyzwanie, żeby zmieścić się na takiej powierzchni!
Główny motyw, czyli zając, to stempel pokolorowany przeze mnie kredkami akwarelowymi i wycięty nożyczkami. Polecam Wam do takich wycinanek nożyczki sprężynowe - dla mnie bardzo wygodne w trzymaniu, a dzięki ostrym czubkom, łatwo można wyciąć takie drobne elementy, jak np. wąsy. Poza kolorowaniem, miałam okazję do tego, aby stworzyć sobie własne tło. Do zrobienia tych kart wykorzystałam papier do mixed mediów, który bardzo ładnie przyjmuje mgiełki i inne preparaty na bazie wody. Powierzchnię spryskałam dwoma mgiełkami, starając się, aby zostały wyraźne kleksy. Po wysuszeniu, odbiłam stemple - wzór kratki i nuty. Brzegi postarzyłam brązowym tuszem. Spodnia część bazy też jest odpowiednio postarzona - w tym przypadku wykorzystałam kolor old paper, który rzeczywiście sprawia wrażenie starego, lekko pożółkłego papieru, jakby wyciągniętego z jakiegoś strychu. Tym samym tuszem, pocieniowałam zająca i koronę i dzięki temu wszystko spójnie ze sobą wygląda. Motyw karciany - kier i pik to w tym przypadku elementy wycięte wykrojnikiem, ale z powodzeniem można do tego wykorzystać również odpowiednią maskę.
Ciekawa jestem jak Wam się podobają te karty i jakie byście znaleźli dla nich zastosowanie.
Zapraszam na blog sklepu ZieloneKoty.pl po listę produktów, które wykorzystałam do stworzenia tej pracy.
niedziela, 9 listopada 2025
Akwarele w art journalu...
czwartek, 10 kwietnia 2025
ATC...
Już dawno nie było u mnie kart ATC, ale ponieważ zbliża się zlot scrapowy w Łodzi, to postanowiłam zrobić kilka na wymianę z innymi scraperkami.
Wykorzystałam moje ulubione produkty Tima Holtza - stemple i kredki akwarelowe.
czwartek, 13 marca 2025
Typografia...
Wszystkich wielbicieli artjournalingu zapraszam serdecznie na wyzwanie w temacie TYPOGRAFIA zaproponowanym przez ArtPiaskownicę.
W ramach inspiracji dzielę się z Wami moim wpisem i pomysłem na podejście do tego tematu.
Motywujące hasło, różne czcionki, ciekawe tło, a przy tym wszystkim twórczo spędzony czas. Prawda, że proste?
Do stworzenia tego wpisu wykorzystałam przede wszystkim stemple i kredki akwarelowe. Uwielbiam takie zabawy.
niedziela, 2 marca 2025
Obrazek w ramce...
poniedziałek, 24 lutego 2025
Odważ się być inny...
piątek, 17 stycznia 2025
Make art...
Już dawno chodził za mną pomysł na zrobienie takiej dekoracji do mojego craft roomu, ale jak to często bywa - wszystko miałam poukładane w głowie, a brakowało kopa do tego, żeby usiąść i zrobić. No ale w końcu zebrałam się i oto jest! Na pewno widać wpływ mojego zauroczenia stylem Tima Holtza, ale tu dodatkowo dużą inspiracją była dla mnie pewna praca Luise Heinzl, od której zaczerpnęłam pomysł na akwarelową mozaikę w tle. Wykorzystałam w tej pracy przede wszystkim kredki akwarelowe, ale też mgiełki i tusze w odcieniach brązu, no i stemple!
piątek, 6 września 2024
Don't forget to fly...
Brąz z różem to całkiem niezłe połączenie, jak uważacie?
Robienie tego taga było bardzo miłym powrotem do zabawy moimi przydasiami po urlopie. Na rozgrzewkę wyciągnęłam kredki akwarelowe i stemple i to one odgrywają tu główną rolę. Jest jeszcze różowa mgiełka disterss spritz i to ona dodaje niesamowitego blasku, który starałam się uchwycić na drugim zdjęciu.
Małe formy potrafią wyzwolić mnóstwo kreatywności!

















































